Serie A
0

Inter uvjerljiv, Milan izgubio od Parme

Inter je na San Siru pobijedio posljednjeplasirani Livorno 3-0 u utakmici 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva i tako na najbolji način iskoristio poraz Milana na gostovanju kod Parme (1-0).

Slavili su “nerazzurri” dvama golovima Samuela Eto'a (9. i 10. gol u Seriji A) i Maicona svoju tek drugu pobjedu u posljednjih osam kola, ali pobjedu koja je sastavu Josea Mourinha donijela odvajanje od gradskog rivala na četiri boda prednosti.

Za Inter je prvi put nakon teške ozlijede glave i loma kosti lubanje zaigrao rumunjski branič Cristian Chivu. Zaigrao je s kacigom na glavi i na travnjaku proveo 77 minuta prije negoli ga je Jose Mourinho zamijenio. Ozlijedio se u utakmici protiv Chieva šestog januara.

Milan je poražen na stadionu Ennio Tardini od Parme golom Valerija Božinova u posljednjoj minuti utakmice nakon velike pogreške obrane “rossonera”. U sudačkoj nadoknadi izravan crveni karton zaradio je i nervozni Andrea Pirlo te na njega Leonardo neće moći računati najmanje u sljedećem kolu.

Nakon blijedog domaćeg remija u prošlom kolu s Napolijem (1-1), kojim su propustili preuzeti vrh ljestvice od Intera, Milanovi su igrači odigrali novu blijedu utakmicu, te je očito kako nemaju prave zamjene za ozlijeđenog Alexandrea Pata.

Roma je slavila na gostovanju kod Bologne 2-0 golovima Johna Arnea Riisea i Julija Baptiste, dok je pobjedu istovjetnim rezultatom, samo na domaćem travnjaku, ostvario Lazio bivšeg trenera Hajduka Eduarda Reje protiv Siene.

Na kraju spomenimo još i remi Genoe i Palerma 2-2 igranoj na Luigi Ferraris stadionu u utakmici u kojoj je domaćin izjednačio golom Houssinea Kharje u osmoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca.

Bari je na svom travnjaku pobijedio Sampdoriju 2-1. Stajaće je ovacije pri izlasku na teren izazvao napadač gostiju Antonio Cassano, inače dijete Barija. Doveo je svoju današnju momčad u vodstvo u 20. minuti.

Serie A, 30. kolo:

Atalanta – Cagliari 3-0 (Tiribocchi 53, Valdes 69, 73) Bari – Sampdoria 2-1 (Meggiorini 58, Barreto 86 / Cassano 20) Bologna – Roma 0-2 (Riise 48, Baptista 82) Catania – Fiorentina 1-0 (Mascara 2) Genoa – Palermo 2-2 (Bocchetti 75, Kharja 90+8-11m / Hernandez 34, Pastore 78) Inter – Livorno 3-0 (Eto'o 36, 41, Maicon 61) Lazio – Siena 2-0 (Lichtensteiner 6, Cruz 72)

Parma – Milan 1-0 (Božinov 90) Udinese – Chievo 0-0