0

Inter savladao Palermo i uključio se u borbu za treće mjesto

Piše: Edin Isanović
U posljednjoj utakmici 28. kola italijanske Serie A Inter je pobijedio Palermo na svom terenu rezultatom 3:1.

Domaći dolaze u vodstvo golom Ljajića u 11 .minuti. Sjajno je probio odbranu tima sa Sicilije i preciznim udarcem savladao je Sorrentina za 1:0. Kapiten Icardi je u 23. minuti povećao na 2:0, a aststirao mu je Palacio.

U tim trenucima činilo se da će Nerazzurri doći do lagane pobjede. Ipak, opuštanje pred kraj prvog poluvremena je kažnjeno. Na 2:1 u 45. minuti smanjio je Vazquez. Odmah nakon pogotka gostiju otišlo se na odmor.

U nastavku Palermo prvi prijeti u 50. minuti, ali se rezultat ne mijenja. Samo četiri minute poslije Perišić glavom pogađa za 3:1.

Do kraja su domaći kontrolisali utakmicu i osvojili tri izuzetno važna boda. Inter je ostao na petoj poziciji, ali je uspio smanjiti bodovnu razliku. Imaju 51 bod, pet manje od trećeplasirane Rome, a dva manje od četvrtoplasirane Fiorentine.Podsjetimo, treće mjesto vodi u kvalifikaciju za Ligu prvaka.

Za Palermo slijedi borba za opstanak. Skupili su 27 bodova i nalaze se na 17. mjestu.