Serie A
226

Inter rutinski savladao Salernitanu, Džeko igrao do 72. minute

E. B.
Nogometaši Intera su na stadionu "Giuseppe Meazza" savladali Salernitanu u desetom kolu italijanske Serie A rezultatom 2:0.

Inter je dominirao od početka do kraja susreta, a do vodstva je stigao već u 14. minuti kada je Lautaro Martinez iskoristio dodavanje Nicoloa Barelle i pogodio za 1:0.

Edin Džeko je igrao od prve minute, a u 32. minuti je bio u dobroj prilici, ali je oklijevao sa šutem koji je na kraju odbrana gostujuće ekipe uspjela izblokirati.

U 33. i 36. minuti Milan Škriniar je imao dvije prilike, no nije uspio udvostručiti prednost. Do kraja poluvremena i Federico Dimarco i Martinez su propustili prilike, te su gosti bili sretni što su na odmor otišli samo s jednim golom zaostatka.

I u drugom poluvremenu Inter je nastavio s napadima koje je iskoristio u 58. minuti. Hakan Calhanoglu je asistirao Barelli koji matira Luigija Sepea za konačnih 2:0.

Džeko je igrao do 72. minute kada ga je zamijenio Joaquin Correa.

Inter - Salernitana 2:0 (Martinez 14', Barella 58')