Hoffenheim-Dortmund
0

Ibišević i Salihović poraženi na domaćem terenu

Sarajevo-x.com
Dortmundska je Borussija u gostima pobijedila Hoffenheim 2-1, te upisala sedmu utakmicu u nizu bez poraza. Iza pogotka odluke Sahina iz penala u 79. minuti uslijedio je crveni karton Hoffenheimova Brazilca Maicosuela, koji je suparničkom golmanu Weidenfelleru malo prerevno pokušao oteti loptu iz ruke. Dogodilo se to u 81. minuti.

Dvojica bh. reprezentativaca, Sejad Salihović i Vedad Ibišević, odigrali su cijelu utakmicu.

Mainz je i u sedmoj utakmici sačuvao neporaženost na vlastitom terenu remiziravši s HSV-om (1-1). Gosti su bez pobjede i šesti put uzastopno. Povrijedio im se još jedan napadač - nizozemski reprezentativac Eljero Elia. Napustio je igru već u 16. minuti zbog povrede ligamenata zgloba.

Eintracht je Herthi u Berlinu nanio i 11. ovosezonski poraz (bilo je 3-1). Za goste je svih devedeset minuta odradio bh. reprezentativac Zlatan Bajramović.

Gosti su u dosad odigranim subotnjim dvobojima osvojili 11 od mogućih 15 bodova. Niti jedan domaćin nije pobijedio. Nakon prvih 45 minuta na svih je pet terena bio identičan rezultat: 1-0 za goste!