Bundesliga
0

Harnik donio Stuttgartu tri boda

Završena je prva od dvije nedjeljne utakmice 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva. U njoj je Stuttgart na svojoj Mercedes-Benz-Areni pred 60.000 gledaoca slavio protiv "fenjeraša" Augsburga s 2-1..

Junak "švaba" bio je austrijski reprezentativac Martin Harnik koji je zabio oba gola za domaću ekipu. Prvi je put pronašao put do mreže u 41. minuti za vodstvo 1-0, a drugi deset minuta kasnije udarcem izvan ruba kaznenog prostora za konačnih 2-1. Bili su mu to peti i šesti ovosezonski gol, dok je Stuttgart uknjižio šestu pobjedu.

Gol za Augsburg zabio je u 47. minuti Tobias Werner na asistenciju Daniela Baiera.

Augsburg nakon 13 odigranih utakmica ima tek osam bodova na kontu i od "sigurne zone" udaljen je četiri boda.