Prva liga FBiH
91

Gradina zaustavila sjajan niz lidera Igmana, Radnik pobijedio Jedistvo

Slavlje igrača Gradine u svlačionici (Foto: Facebook)
Nogometaši Gradine pobijedili su na Gradskom stadionu u Srebreniku u 13. kolu Prve lige FBiH ekipu Igmana rezultatom 2:0 te su tako lideru na tabeli nanijeli prvi poraz nakon pet uzastopnih trijumfa.

Utakmica je odlučena u posljednjih 17 minuta kada je Gradina postigla dva pogotka. Prvo je Eldin Mustafić u 73. minuti doveo Gradinu u vodstvo, a Dino Andrić je pet minuta kasnije udvostručio vodstvo i postavio konačnih 2:0.

Važnu pobjedu ostvario je i Radnik na Gradskom stadionu u Hadžićima protiv Jedinstva rezultatom 2:1.

Benjamin Šehić je doveo domaćina u vodstvo u 32. minuti golom iz penala, Amar Konjhodžić je u posljednjoj minuti prvog poluvremena udvostručio vodstvo, dok je konačnih 2:1 postavio Hrusta Kadrić u 63. minuti.

Pobjede su danas ostvarili još Goražde protiv Vis Simm-Baua te Tomislav protiv Zvijezde, dok su Mladost i Rudar remizirali. Utakmica između Travnika i Budućnosti je odgođena.