Premijer liga BiH
0

FOTO / GOŠK deklasirao Rudar, Leotar pobijedio Slaviju

Piše: Edin Isanović
U okviru 6.kola Premijer lige BiH danas su odigrane dvije utakmice. Slavija je poražena na svom terenu od Leotara 3-2, dok je GOŠK deklasirao Rudar iz Prijedora rezultatom 3-0.
Sa utakmice Slavija-Leotar (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Slavija - Letoar 2:3

Utakmica u Istočnom Sarajevu odigrana je bez prisustva gledalaca zbog incidenata na utakmici sa Sarajevo. Pored toga Dragan Bjelica ,strateg domaćih, imao je dosta problema oko sastava. Ipak, domaći su krenuli snažno ka golu Trebinjaca. Todorović je ozbiljno zaprijetio u 25.minuti, ali je Milenković bio oprezan.

Slavija je stigla do vodstva u 28.minuti. Šešlija je sa 25 metara pogodio mrežu Leotara. No, gosti su izjednačili u 45. minuti kada se Aničić najbolje snašao u šesnaestercu domaćih. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme. Interesantno je bilo i u nastavku. Domaći su poveli ponovo preko Šešlije u 50. minuti. Asistent je bio Milan Muminović.

Ipak, deset minuta poslije Leotar ponovo stiže do poravnanja. Tim iz Trebinja došao je u vodstvo u 83.minuti. Zečević je asistirao za Vukovića koji je pogodio mrežu Slavije za konačnih 2-3.

Slavija nastavila seriju poraza (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
GOŠK- Rudar Prijedor 3-0

Uspješno je na klupi domaćih debitovao je Milomir Odović. Njegov tim slavio je sa visokih 3-0. Već u 5.minuti šansu za domaće propustio je Feđa Dudić. Jedanaest minuta kasnije bilo je 1-0. Bošnjak je u šesaesterac gostiju uputio oštar centaršut, a pogodio je Karić. Isti igrač bio je strijelac gola u 43.minuti. GOŠK je sa prednošću 2-0 otišao na odmor. Treći gol Mahir Karić postiže u 67.minuti. Sjajno ga ovaj put proigrao Dudić i već tada je bilo jeasno da će nova tri boda osvojiti domaći tim. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

1. Sarajevo 6 5 1 0 19:5 16
  2. Borac 6 5 1 0 13:4 16
  3. Široki Brijeg 6 4 1 1 9:3 13
  4. Velež 6 3 2 1 7:4 11
  5. Sloboda 6 3 0 3 4:6 9
  6. Zrinjski 6 2 2 2 15:13 8
  7. Željezničar 6 2 2 2 10:8 8
  1. Travnik 6 2 1 3 8:8 7