Bundesliga
0

Golovi Ibiševića i Džeke, pobjeda Hoffenheima

Sarajevo-x.com
U utakmici 13. kola Njemačke Bundeslige između Hoffenheima i Wolfsburga nastupila su čak četiri bh. reprezentativca. Utakmica je završila rezultatom 3:2.

Bila je to za Hoffenheim deveta pobjeda sezone. Utakmici je prisustvovalo 27 hiljada gledalaca.

Prvi pogodak na utakmici djelo je bh. reprezentativca Vedada Ibiševića (22'), najboljeg strijelca Bundeslige, kojem je to bio 14. pogodak sezone. Četiri minute kasnije, nakon asistencije Edina Džeke, rezultat izjednačuje Grafite. Novi pogodak za Hoffenheim postiže M.C. Eduardo u 37. minuti, a tri minute kasnije rezultat izjednačuje bh. reprezentativac Edin Džeko. Pobjedu za Hoffenheim, na asistenciju Salihovića, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, donosi C.O.O. Edu (69').