Ludnica u Meksiku
40

Golman Tigresa pogodio u 94. minuti i odveo svoju ekipu u četvrtfinale Lige prvaka

F. Z.
Nogometaši meksičkog Tigresa plasirali su se u četvrtfinale CONCACAF Lige prvaka nakon što su sinoć u revanš susretu savladali salvadorsku Alianzu rezultatom 4:2 na domaćem terenu.

Meksikanci su slavili ukupnim rezultatom 5:4 i izborili mjesto među osam najboljih. Najzaslužniji za plasman Tigresa u četvrtfinale je golman Nahuel Guzman koji je pogotkom u 94. minuti susreta donio radost ekipi iz Meksika.

Domaćin je imao prednost rezultatom 3:0 sve do 33. minute susreta, a onda je prije odlaska na odmor Alianza postigla dva pogotka i smanjila na 3:2. S obzirom na to da je prvi susret završen pobjedom Alianze rezultatom 2:1, gosti su zbog gola u gostima imali prednost.

Onda je golman Tigresa Guzman otišao u napad i pogodio mrežu Alianze za veliko slavlje na Universitario stadionu.

Naredni protivnik Tigresa bit će New York City.