Magija Engleza
26

Godine su samo broj: Rooney majstorijom iz slobodnjaka Derbyju donio prvu pobjedu sezone

F. Z.
Wayne Rooney (Foto: Twitter/Derby County)
Nogometaši Derbyja slavili su danas na gostujućem terenu protiv Norwicha rezultatom 1:0 u 4. kolu engleskog Championshipa, a jedini pogodak postigao je Wayne Rooney (35).

Bivši engleski reprezentativac još jednom je pokazao da su godine samo broj i oduševio je ljubitelje nogometa sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 87. minuti susreta.

Prekinuo je tako Derby niz od tri uzastopna poraza, a najbolji strijelac nogometne reprezentacije Engleske u historiji donio je prvi trijumf Ovnovima u novoj sezoni Championshipa.

Prethodno je Norwich promašio jedanaesterac. U 52. minuti Teemu Pukki je namjestio loptu na bijelu tačku, a potom se okliznuo i poslao loptu preko prečke gola gostiju.

Mario Vrančić je dobio priliku u 69. minuti u redovima Kanarinaca.