Dupla kruna
58

Gazibegović sa Šturmom osvojio titulu i prekinuo niz Salzburga od deset uzastopnih naslova

E. K.
Bosanskohercegovački reprezentativac Jusuf Gazibegović je iznenađujuće osvojio titulu prvaka Austrije sa svojim Šturmom i to pobijedivši Austriju Klagenfurt u posljednjem kolu rezultatom 2:0.

Sastavu iz Graza je odgovarala pobjeda u današnjem susretu kako bi bez obzira na rezultat Salzburga u meču sa LASK-om osvojili četvrtu titulu prvaka u historiji.

Do nje su došli zahvaljujući golu u 69. minuti susreta kojeg je postigao Gregory Wuthrich da bi konačan rezultat susreta postavio Amady Camara u 90. minuti susreta.

Inače, Gazibegović je igru napustio u 75. minuti susreta kada ga je zamijenio Max Johnston.

Šturm je tako prekinuo niz Salzburga od deset uzastopnih titula prvaka Austrije i osvojio prvi naslov prvaka poslije 2011. godine.

Prethodno je Šturm osvojio i Kup Austrije pobijedivši upravo Salzburg u finalu tako da su ove sezone osvojili duplu krunu i opravdali naslov najbolje ekipe u Austriji.

Inače, posljednji prvak Austrije prije "dolaska" Salzburga je bila bečka Austrija u sezoni 2012/2013.

Dodajmo da je Salzburg deklasirao LASK rezultatom 7:1, ali taj trijumf je bio beznačajan s obzirom na pobjedu Šturma.

Strijelci su bili Sekou Koita te Luka Sučić koji su postigli po dva gola kao i Strahinja Pavlović, Karim Konate i Dorgeles Nene dok je za goste precizan bio Moses Usor.

Rezultati i strijelci:

Šturm - A. Klagenfurt 2:0 (Wuthrich 69'‚, Camara 90')

Salzburg - LASK 7:1 (Koita 7', 71', Sučić 8', 60', Pavlović 36', Konate 66', Nene 78' / Usor 25')