La Liga
8

Gameiro golom iz penala donio Atleticu pobjedu protiv Alavesa

Nogometaši Atletica iz Madrida pobijedili su na Mendizorrotzi u okviru 35. kola La Lige ekipu Alavesa rezultatom 1:0.

Gosti su bili bolja ekipa u prvom poluvremenu, a prvu veliku priliku propustio je Thomas kada je lopta nakon njegovog udarca prozujala iznad prečke.

I Costa je mogao do gola prije odlaska na odmor, ali je golman fantastično odbranio pa promjene rezultata nije bilo.

Sivera je fenomenalno odbranio i udarac Vitola pola sata prije kraja meča, dok je Alaves prvi put zaprijetio u 66. minuti kada je Werner odbranio šut Guidettija.

U 70. minuti sudija Borbalan je dosudio penal nakon što je Wakaso srušio protivnika, ali je Sivera odlično odbranio šut torresa s bijele tačke.

Samo šest minuta kasnije novi penal za Atletico. Ovaj put Wakaso je igrao rukom u šesnaestercu, a Gameiro je je bio siguran za konačnih 0:1.

Vrijedi istaći da je Correa u sudijskoj nadokandi dobio dva žuta kartona pa je malo ranije morao u svlačionicu.

Atletico je ostao na drugom mjestu La Lige sa osam bodova manje u odnosu na Barcelonu, koja ima i dvije utakmice manje. Alaves je na 13. poziciji.