0

Galatasaray osvojio Antalya Cup: Hajroviću 45 minuta, nastupio i Atajić

Piše: N. J.
Izet Hajrović
Nogometaši Galatasaraya slavili su u finalu Antalya Cupa savladavši ekipu Celtica boljim izvođenjem jedanaesteraca. U redovima turskog tima bh. reprezentativac Izet Hajrović odigrao je prvo poluvrijeme, dok je za Celtic nastupio mladi reprezentativac BiH Bahrudin Atajić.

Galatasaray i Celtic su regularnih 90 minuta odigrali bez pogodaka pa se pristupilo izvođenju penala, u čemu su više uspjeha imali izabranici Roberta Mancinija, te na kraju slavili 5:4 i osvojili turnir.

U polufinalnom meču turnira Galata je pobijedila Ajax 2:1, dok je Celtic bio bolji od Trabzonspora 3:1. U utakmici za treće mjeste Trabzonspor je savladao Ajax 2:1.

Kada je riječ o bh. reprezentativcu Hajroviću, on je odigrao dobro poluvrijeme u kojem je imao nekoliko vrlo dobrih udaraca na gol, kao i ubačaja pred gol Celtica. Za škotski tim je u drugom poluvremenu nastupio i mladi reprezentativac BiH Bahrudin Atajić.