Pobijedili 4-2 nakon produžetaka
0

VIDEO / Francuski Liga kup: Monaco preko prvoligaša u osminu finala

Nogometaši Monaca upisali su 4-2 pobjedu nakon produžetaka u 1/16 finala francuskog Liga kupa protiv prvoligaša Valenciennesa.

Trenutno vodeća ekipa francuske druge lige uspjela je na domaćem terenu sustići rani zaostatak 0-2 već do poluvremena, da bi do konačnog trijumfa došli tek u dodanom vremenu golovima Senegalca Ibrahima Tourea i 18-godišnjeg Argentinca Lucasa Ocamposa koji je nedavno uz 11 miliona eura odštete stigao iz River Platea.

Među drugoligašima koji su iznenadili prvoligaše bio je i Arles koji je s 2-1 savladao Ajaccio.

U prvoligaškim okršajima dominirali su gosti, pa je tako Nica slavila 4-2 protiv Bresta, Troyes 2-1 protiv Reimsa, a St. Etienne s 3-0 nakon penala protiv Lorienta nakon što je regularnih 90 minuta kao i dodano vrijeme završilo 1-1.

Čast domaćinima spasio je Sochaux 3-2 pobjedom protiv Eviana nakon produžetaka.

Francuski Liga kup, 1/16 finala:

Brest - Nice 2-4 Arles - Ajaccio 2-1 Caen - Toulouse 0-1 Monaco - Valenciennes 4-2, nakon produžetaka Sochaux - Evian 3-2, nakon produžetaka Reims - Troyes 1-2 Lorient - St. Etienne 0-3, na penale