{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Francuska nastavlja seriju protiv Luksemburga

S
12.10.2010. u 07:50
0
7
Francuska nastavlja seriju protiv Luksemburga
0
Francuska nastavlja seriju protiv Luksemburga
Foto: AP
U utorak se nastavljaju kvalifikacije za Evropsko nogometno prvenstvo 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini.
U kvalifikacionoj grupi D, pored reprezentacije Bosne i Hercegovine, u ovom kolu će još pauzirat selekcija Rumunije.

U istoj grupi vodeća Francuska dočekuje Luksemburg, dok će u drugom susretu snage odmjeriti jedine neporažene ekipe u grupi Bjelorusija i Albanija.

Francuska će protiv Luksemburga pokušati nastaviti dobar niz, nakon poraza u prvom kolu od Bjelorusije. Izabranici selektora Laurenta Blanca uspjeli su uvezati dvije pobjede protiv naše reprezentacije i Rumunije u trećem kolu, a Luksemburg im ne bi trebao predstavljati veći problem.

Trener Blanc nema problema sa novim povredama, a pojačanje će predstavljati povratak veznjaka Aboua Diabyja.

"Neće riskirati, ali neću oklijevati da na teren pošaljem igrače koji su sjedili na klupi ili tribinama u subotu", rekao je selektor Blanc, koji je dodao da njegov tim mora biti strpljiv i iskoristiti svaku priliku.

U drugom susretu naše grupe snage će odmjeriti jedine dvije ekipe bez poraza. Selektor Bjelorusije Bernd Stange pokušat će motivisati svoje igrače nakon iznenađujućeg remija protiv Luksemburga.

"Nismo uspjeli pronaći put kroz njihovu zadnju liniju i vrlo smo razočarani. Sve što možemo sada je dobro se pripremiti i pokušati pobijediti Albaniju", rekao je Stange.

Albanija će im se suprotstaviti znatno oslabljena, bez Erjona Bogdanija i povrijeđenog kapitena Lorika Cane.

Od ukupno 22 utakmice kao interesantniji se izdvajaju susreti Škotska - Španija i Holandija - Švedska, te gostovanje Crne Gore, najprijatnijeg iznenađenja dosadašnjih kvalifikacija, na Wemblyju protiv Engleske.

Parovi 4. kola kvalifikacija za EURO 2012 (12.oktobra):

Grupa A:

Azerbejdžan - Turska (17.00 sati)
Kazahstan - Njemačka (19.00)
Belgija - Andora (20.45)

Tabela: Njemačka 9 (3), Austrija 6 (2), Turska 6 (3), Belgija 3 (3), Kazahstan 0 (3), Azerbejdžan 0 (2)

Grupa B:

Armenija - Andora (17.00)
Makedonija - Rusija (20.30)
Slovačka - Republika Irska (20.30)

Tabela: Slovačka, Rusija i Republika Irska po 6, Armenija i Makedonija po 4, Andora 0

Grupa C:

Farska Ostrva - Sjeverna Irska (17.00)
Estonija - Slovenija (20.30)
Italija - Srbija (20.50)

Tabela: Italija 7 (3), Estonija 6 (3), Sjeverna Irska 4 (2), Srbija 4 (3), Slovenija 4 (3), Farska Ostrva 0 (4)

Grupa D:

Bjelorusija - Albanija (19.30)
Francuska - Luksemburg (21.00)

Tabela: Francuska 6, Albanija i Bjelorusija 5, Bosna i Hercegovina 4, Rumunija 2, Luksemburg 1

Grupa E:

Finska - Mađarska (17.30)
Holandija - Švedska (20.30)
San Marino - Moldavija (20.30)

Tabela: Holandija 9 (3), Švedska 6 (2), Mađarska 6 (3), Moldavija 3 (3), Finska 0 (2), San Marino 0 (3)

Grupa F:

Latvija - Gruzija (19.00)
Grčka - Izrael (20.45)

Tabela: Hrvatska 7, Gruzija i Grčka 5, Izrael 4, Latvija 3, Malta 0

Grupa G:


Švicarska - Vels (20.30)
Engleska - Crna Gora (21.00)

Tabela: Crna Gora 9 (3), Engleska 6 (2), Bugarska 3 (3), Vels 0 (2), Švicarska 0 (2)

Grupa H:

Danska - Kipar (20.15)
Island - Portugal (21.45)

Tabela: Norveška 9 (3), Portugal 4 (3), Danska 3 (2), Kipar 1 (2), Island 0 (2)

Grupa I:

Lihtenštajn - Češka (20.00)
Škotska - Španija (21.00)

Tabela: Španija 6 (2), Škotska 4 (3), Litvanija 4 (3), Češka 3 (2), Lihtenštajn 0 (2)

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: