0

Fenerbahce preko Lokomotiva do osmine finala Evropske lige

Drugi učesnik osmine finala Evropske lige je Fenerbahce koji se pridružio Bragi. Turski tim je remizirao u Moskvi sa Lokomotivom (1:1) i sa ukupnih 3:1 prošao dalje.

Na prvi gol čekalo se do 45. minute kada je Samedov doveo domaći tim u vodstvo. Isti igrač imao je veliku šansu da udvostruči vodstvo u 71. minuti, ali je Fabiano odlično odbranio njegov udarac glavom.

Kako se bližila završnica meča, domaći tim je sve više napadao, ali umjesto da oni stignu do pogotka, Fenerbache je uspio izjednačiti i ovjeriti plasman u osminu finala.

Strijelac je bio Topal u 83. minuti. Pogodio je nakon ubačaja iz kornera koji je uputio Sen čime je izazvao veliko oduševljenje među svojim igračima.

Braga - Sion (2:2, 2:1) Lokomotiv Moskva - Fenerbache (1:1, 0:2) Ath. Bilbao - Marseille (1:0, 19 sati) Krasnodar - Sparta Prag (0:1, 19 sati) Lazio - Galatasaray (1:1, 19 sati) Leverkusen - Sporting (1:0, 19 sati)

Liverpool - Augsburg (0:0, 19 sati) Rapid Beč - Valencia (0:6, 19 sati) Schalke - Shakthar (0:0, 19 sati) Basel - St. Etienne (2:3, 21:05 sati) Manchester United - Midtjylland (1:2, 21:05 sati) Molde - Sevilla (0:3, 21:05 sati) Napoli - VIllarreal (0:1, 21:05 sati) Olympiakos - Anderlecht (0:1, 21:05 sati) Porto - Dortmund (0:2, 21:05 sati) Tottenham - Fiorentina (1:1, 21:05 sati)