FA Cup
0

Everton i Chelsea neriješeno, Villa uvjerljiva

Everton i Chelsea odigrali su neriješeno 1:1 u okviru 4. kola engleskog FA Cupa, dok je Aston Villa uvjerljivo slavila protiv Blackburna sa 3:1.

Nakon što su domaćini poveli golom Ciarana Clarka u 11. minuti, Kalinić je izjednačio u 18. minuti. Domaćin je s još dva pogotka u prvom poluvremenu, zabili su ih Robert Pires u 35. i Nathan Delfouneso u 42. minuti, osigurao pobjedu.

Domaćini su od 62. minute igrali bez isključenog Nathana Bakera.

Branitelj naslova Chelsea je na gostovanju kod Evertona izvukao ponovljenu utakmicu na svom Stamford Bridgeu, odigravši 1-1. Kažemo, izvukao je, jer je domaćin na Goodison Parku poveo u 62. minuti, kada je francuski napadač Louis Saha poentirao glavom. Bio je to njegov tek drugi gol ove sezone, a prvi u FA Cupu. Konačnih 1-1 postavio je Salomon Kalou u 75. minuti, odnosno samo pet minuta nakon što je ušao u igru. Mogli su gosti nakon toga i do pobjede, ali se lopta nakon dobrog udarca Ramiresa odbila od prečke.

FA Cup, 4. kolo:

Aston Villa - Blackburn 3-1 (Clark 11, Pires 35, Delfouneso 42 / Kalinić 18) Everton - Chelsea 1-1 (Saha 62 / Kalou 75)