Kup Južne Amerike
0

Estudiantes i Argentina Juniors u polufinalu

FENA
Argentinski nogometni klubovi Estudijantes i Argentina Juniors plasirali su se u polufinale Kupa Južne Amerike.

U revanš utakmicama četvrtfinala argentinski timovi bili su uspješniji od svojih protivnika iz Brazila, Botafoga, odnosno Palmeirasa i plasirali su se u polufinale tog takmičenja koje je pandan evropskom Kupu UEFA.

Golovima Markosa Angelerija u 3. i Huana Salgueira u 33. minutu Estudiantes je u Rio de Jeneiru poveo protiv Botafoga sa 2:0. Domaćin je u nastavku stigao do izjednačenja, ali je u poluifnale otišao Estudiantes zbog pobJede od 2:0 na svom terenu.

Golove za Botafogo postigli su Lusio Flavio u 58. minutu iz jedanaesterca i Andre Luis sedam minuta kasnije.

Argentinos Juniors je, pak, na stadionu Dijego Maradona, savladao Palmeiras sa 2:0 i ukupnim rezultatom 3:0 izborio plasman među četiri najuspješnija tima u tom regionalnom takmičenju.