166

El Clasico: Mathieu i Suarez Barceloni donijeli veliku pobjedu

Piše: A. D.
(Foto: AFP)
Sa rukama podignutim visoko u zrak dočekali su fudbaleri Barcelone posljednji sudijski zvižduk na svom Camp Nou po završetku još jednog El Clasica.

Katalonci su u još jednoj odličnoj utakmici porazili Real Madrid rezultatom 2:1 i tako povećali bodovnu prednost na tabeli Primere u odnosu na najvećeg rivala.

Real je prvu veliku priliku na utakmici stvorio u 12. minuti kada je na asistenciju Benzeme Ronaldo pogodio prečku. U 19. minuti Barcelona dolazi u vodstvo pogotkom Matheiua nakon centaršuta Messija iz slobodnog udarca.

Dvanaest minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja. Lijepu akciju u gol je pretvorio Ronaldo na dodavanje Karima Benzeme. Do kraja prvog poluvremena Real je još dva puta opasno prijetio, prvo preko Ronalda, a potom u samom finišu i preko Balea.

Veliku priliku za Real propustio je Benzema u četvrtoj minuti nastavka, a odličnom intervencijom istakao je golman Barcelone Claudio Bravo. U 56. minuti uslijedila je kazna, a gol za 2:1 postigao je Urugvajac Luis Suarez.

U 73. minuti nadomak pogotku je Messi čiji udarac je otišao pored stative Realovog gola. Minut kasnije neprecizan iz povoljne situacije bio je i Neymar. U 87. minuti Casillas je spasio goste nakon novog pokušaja Messija.