DFB-Pokal
0

Džeko postigao autogol

Sarajevo-x.com
"Wolfsburg" naših Zvjezdana Misimovića i Edina Džeke ostvario je pobjedu nad ekipom "Münstera", u okviru njemačkog kupa.

Pobjedu "vukovima" osigurali su Cicero i Grafite, golovima u 79. i 87. minuti.

Zanimljivo je da je bh. reprezentativac Edin Džeko u 85. minuti postigao gol, ali u vlastitu mrežu, čime je izjednačio rezultat na 1:1. Na njegovu sreću samo dvije minute kasnije Grafite je pogodio i donio pobjedu "Wolfsburgu".

Ipak, valja dodati da je naš internacionalac Džeko zapravo zaslužan za sve golove na utakmici, budući da je asistirao kod oba gola "Wolfsburga".

Misimović je igrao do 65. minute, kad ga je zamijenio Kahlengberg.

DFB-Pokal:

Münster - Wolfsburg 1:2 (Džeko 85. (autogol) - Cicero 79, Grafite 87)

Ostali rezultati utakmica igranih u nedjelju:

Heeslingen - Cottbus 1-2 Koblenz - Düsseldorf 1-0 Meuselwitz - Köln 0-2 SW Essen - Aachen 1-2 Victoria Hamburg - Oberhausen 1-0 Berliner AK - Mainz 1-2 Trier - Nurnberg 0-2 Hallescher - Union Berlin 1-0 Offenbach - Bochum 3-0

Torgelower Greif - Hamburger 1-5