0

FOTO / Džeki 90 minuta u porazu Man. Cityja od Sunderlanda

Sarajevo-x.com
(Foto: AFP)
Nakon dugo vremena, Edin Džeko je bio u prvih jedanaest Manchester Cityja. Naš reprezentativac pružio je solidnu partiju i pogodio prečku. Građani su izgubili u trećoj minuti nadoknade golom Dong Won Jia.

Već u prvoj minuti mogli smo čuti pjesmu navijača Manchester Cityja koji skandiraju ime našeg reprezentativca Edina Džeke.

Nicklas Bendtner iz Sunderlanda je u 2. minuti imao stopostotnu šansu iz kontranapada. Ali je golman Cityja Joe Hart odlično intervenisao. Poslije ove odlične prilike Danca, City je preuzeo dominaciju na terenu te su stvorili nekoliko prilika. Međutim, nisu uspjeli postići gol.

U 14. minuti Adam Johnson šutirao je prema golu Sunderlanda, međutim lopta je otišla iznad prečke. Edin Džeko šutirao je u 30. minuti prema golu Sunderlanda ali su odbrambeni igrači bili na mjestu.

Već u narednom napadu, Džeko je odbijenu loptu šutirao direktno u golmana Mignoleta. U 35. minuti Džeko je ponovo imao šansu ali ovaj put prečka je spriječila vodstvo Manchester Cityja.

I u 43. minuti naš reprezentativac šutirao je prema golu. Međutim, bio je neprecizan. Na odmor se otišlo bez golova na Stadionu Svjetlosti u Sunderlandu.

Početkom drugog poluvremena, Aguero je zamijenio Nigela de Jonga u timu Građana. U 48. minuti Toure je imao priliku za City ali je šutirao van okvira gola Sunderlanda.

U 56. minuti Džeko je ponovo bio u šansi za City ali je njegov šut ponovo završio iznad gola.

Larsson je u 61. minuti imao polupriliku za domaću ekipu, ali je odbrana Cityja bila na visini zadatka.

U 67. minuti na ubacivanje Davida Silve Edin Džeko je glavom šutirao pored gola.

Argentinac Sergio Aguero imao je priliku u 69. minuti ali je bio neprecizan.

U 83. minuti naš reprezentativac ponovo je bio u prilici. Džeko je šutirao glavom, međutim lopta je otišla iznad prečke.

U 89. City je imao dvije šanse preko davida Silve, ali je Španac šutirao oba puta u golmana Sunderlanda.

Nekoliko sekundi prije kraja, tačnije u trećoj minuti nadoknade vremena, Sunderland je postigao gol preko Dong Won Jia.

Rezultati utakmica Premiershipa:

Liverpool - Newcastle 3:1 Manchester United - Blackburn 2:3 Arsenal - Queens Park Rangers 1:0 Bolton - Wolverhampton 1:1 Chelsea - Aston Villa 1:3 Norwich - Fulham 1:1

Stoke - Wigan Athletic 2:2 Swansea - Tottenham 1:1 West Bromwich - Everton 0:1 Sunderland - Manchester City 1:0

1. Manchester City 19 14 3 2 53-16 45
  2. Manchester United 19 14 3 2 49-17 45
  3. Tottenham 18 12 3 3 35-20 39
  4. Arsenal 19 11 3 5 35-26 36
  5. Chelsea 19 10 4 5 37-24 34
  6. Liverpool 19 9 7 3 24-15 34
  7. Newcastle 19 8 6 5 26-25 30
  8. Stoke 19 7 5 7 20-30 26