0

Dva pogotka Garetha Balea za trijumf Kraljeva nad Levanteom

(Foto: EPA)
Rutinski trijumf upisali su fudbaleri Reala iz Madrida u 27. kolu španske Primere protiv Levantea rezultatom 2:0 na domaćem terenu.

Odlični Gareth Bale bio je centralna figura u večerašnjem trijumfu Kraljeva. Reprezentativac Velsa postiga je oba pogotka u još jednom trijumfu koji je klub iz Madirda ponovo približio na bod zaostatka od lidera Barcelone.

Bale je prvi pogodak postigao u 18. minuti nakon glavometa u petercu Levantea. U 40. minuti Ronaldo je šutirao prema golu gostiju, lopta je na putu do gola udarila u Balea, promijenila smjer i završila u mreži za 2:0.

Sevilla nije imala problema sa slabašnim Elcheom pobijedivši rezultatom 3:0. Bacca dva puta i Gameiro bili su strijelci za tim Seville.

Juanmi i Amarbat pogađali su za pobjedu Malage nad Cordobom rezultatom 2:0.