10

Dva gola Balea u pobjedi Reala nad Leganesom

U 11. kolu La Lige Real Madrid je na stadionu Santiago Bernabeu rezultatom 3:0 savladao Leganes.

Pobjeda Reala bila je očekivana i Galacticosi su sa nova tri boda ostali jedina neporažena ekipa lige te će i naredno kolo dočekati na prvom mjestu tabele. Leganes je upisao četvrti uzastopni ligaški poraz, a na posljednja tri meča nije postigao gol.

Real je na prvi gol čekao do 38. minute kada mrežu gostiju nakon odlično pasa Isca pogađa Bale. Nešto više od sedam minuta kasnije, u sudijskoj nadoknadi, Bale postiže novi gol, svoj peti u prvenstvu. Konačnih 3:0 postavio je Morata u 76. minuti što je njegov četvrti ligaški gol.

U narednom kolu Real putuje u goste gradskom rivalu Atletico Madridu, dok će Leganes dočekati Osasunu.