1

Dal Varešanović briljirao i postigao dva gola, majstorski je i asistirao

N. M.
Varešanović u akciji (Foto: Twitter)
Bosanskohercegovački nogometaš Dal Varešanović igra u odličnoj formi u dresu turskog Rizespora, a danas je u pobjedi svog tima postigao dva gola i upisao asistenciju.

Rizespor je u 17. kolu Superlige s 5:1 deklasirao ekipu Pendikspora, a utakmicu je definitivno obilježio Varešanović, povremeni reprezentativac BiH.

Prvi gol je Varešanović postigao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Tada je napravio sjajnu kretnju u šesnaestercu i usamljen dočekao centaršut Kesera s desne strane, te je zakucao loptu u mrežu za 3:1.

[TWITTER]1737847107703460155[/TWITTER]

Na otvaranju drugog poluvremena Varešanović je upisao i asistenciju, pošto je namjestio pogodak saigrača Gaicha.

Divno se snašao Varešanović i servirao loptu Gaichu kao na tacni, a njemu nije bilo teško da pogodi za 4:1.

[TWITTER]1737854271490765007[/TWITTER]

U 58. minuti Varešanović stiže do drugog pogotka, a ovaj put je zakucao loptu pod prečku za konačnih 5:1.

Varešanović je tako stigao do brojke od pet golova ove sezone u Superligi, a na svom kontu ima i dvije asistencije na ukupno 15 utakmica Superlige ove sezone.

Podsjetimo, Rizespor je prošlog ljeta Varešanovića doveo iz Sarajeva, a odšteta je, nezvanično, iznosila 1,2 miliona eura.