FA Cup
0

Chelsea u reprizi finala iz 2010. izbacio Portsmouth

Tek u završnici dvoboja nogometaši Cheslea slomili su otpor drugoligaša Portsmoutha i po 14. put za redom izborili 4. kolo FA Cupa pobjedom od 4-0.

Dugo su se nogometaši Chelseaja mučili sa 17-plasiranim sastavom druge lige Portsmouthom, da bi na koncu ubilježili visoku pobjedu. Sve do posljednjih 10-tak minuta dvoboja na Stamford Bridgeu rezultat je bio 1-0. Mata je zabio u 48. minuti, a u završnici je sve riješio Ramires pogocima u 84. i 87. minuti, da bi svojim 20. golom u ovom natjecanju konačan rezultat u 3. minuti sudačkog dodatka postavio Frank Lampard.

Chelsea je tako izborio 4. rundu FA Cupa 14. sezonu u nizu, a uspješniji je samo Arsenal kojem je to pošlo za rukom 15. puta. Tim sa Stamford Bridgea osvajala je najstariji trofej tri puta u zadnjih pet sezona, a u 3. kolu su izbacili svoje protivnike iz finala 2010. godine kada su slavili s 1-0 pogotkom Didiera Drogbe. Portsmouth je s druge strane dva puta podizao pehar namjenjen pobjedniku FA Cupa, posljednji puta 2008. godine, kada su pod vodstvom Harryja Redknappa u finalu svladali Cardiff s 1-0.

Dodajmo da je ambiciozni trećeligaš Sheffield Wednesday na čijem je čelu nekadašnji vlasnik Portsmoutha Milan Mandaric, iz daljenjeg takmičenja izbacio ponajbolju drugoligašku ekipu West Ham. Bilo je 1-0, a zgoditak odluke djelo je O'Gradyja u 88. minuti.

FA Cup, 3. kolo:

Chelsea – Portsmouth 4-0 (Mata 48, Ramires 84, 87, Lampard 90+3) Sheffield Wednesday – West Ham 1-0 (O'Grady 88)