37

Četiri gola i dva crvena u još jednom ludom Superclasicu između Boce i Rivera

N. K.
Sijevale varnice u Buenos Airesu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Boce Juniorsa i River Platea podijelili su bodove u okviru 4. kola Kupa Diega Maradone odigravši neriješeno 2:2.

Abila je doveo Bocu u vodstvo već u 10. minuti, a 1:0 je bio i rezultat prvo poluvremena čuvenog Superclasica koji se igrao u neobičnom ambijentu bez navijača zbog koronavirusa.

U 58. minuti Boca ostaje s igračem manje nakon što je Campuzano dobio drugi žuti karton, a River dolazi do izjednačenja u 74. minuti golom Girottija.

[TWITTER]1345560847377182720[/TWITTER]

Samo tri minute kasnije potpuni šok za domaće jer je Borre pogodio za preokret, a onda Perez dobija drugi žuti karton za goste pa su oba tima ostala s deset igrača na terenu.

I kada su svi mislili da će River ostvariti pobjedu, četiri minute prije kraja meča Villa postiže pogodak za konačnih 2:2.

Boca je prva na tabeli Grupe A Kupa Diega Maradona s osam bodova, koliko ima i drugoplasirani River, ali sa slabijom gol-razlikom.