0

Celtic u spektakularnom Old Firmu pobijedio Rangers i pobjegao mu na tabeli

E. K.
Paulo Bernardo proslavio pogodak protiv Rangersa (Foto: Twitter)
Nogometaši Celtica su u 21. kolu škotskog Premiershipa pobijedili najvećeg rivala ekipu Rangersa rezultatom 2:1 te im dodatno pobjegli na prvenstvenoj tabeli.

Krenulo je dobro za domaće koji su došli u vodstvo u 25. minuti susreta, a u listu strijelaca se upisao Paulo Bernardo koji je postavio rezultat prvog dijela.

Već u 47. minuti susreta bilo je 2:0, a mrežu golmana Policajaca je pogodio Kyogo Furuhashi sjajnim golom sa vrha šesnaesterca.

Igrala se 71. minuta susreta kada su gosti ostali sa igračem manje zbog direktnog crvenog kartona Leona Baloguna, no ni to im nije smetalo budući da su u 88. minuti stigli do smanjenja prednosti preko Jamesa Taverniera koji je pogodio sjajno iz slobodnjaka.

Do kraja je ostalo 2:1 pa je Celtic ostao prvoplasirani na tabeli sa 51 bodom, osam više od prvog pratioca Rangersa koji ima i dvije utakmice manje od najvećeg rivala.

Celtic će u sljedećem kolu gostovati kod St. Mirrena dok će Rangers na svom terenu dočekati Kilmarnock.