Evropska liga
77

Celtic u 90. minuti izbacio Rigu, u play-offu čekaju boljeg iz meča Sarajeva i Budućnosti

N. K.
Celtic se plasirao u play-off Evropske lige nakon što je večeras u Latviji pobijedio Rigu rezultatom 1:0.

Škoti su bili daleko bolja ekipa u prvom poluvremenu, iako su najozbiljnije prilike imali tek pred odlazak na odmor.

Prvo je Ozols u 36. minuti odbranio udarac Ntchama, potom je spasio gol nakon šuta Bittona, a onda je i Mcgregor zaustavljen u posljednji tren pa nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu.

I u nastavku meča Celtic je dominirao, ali Ozols je imao svoju noć što je potvrdio sa još dvije odlične odbrane nakon udaraca Christieja.

I kada se činilo da je Ozols začarao svoju mrežu, Celtic je u 90. minuti došao do pobjede i prolaza u play-off.

Sjajnu akciju krunisao je Elyounoussi kojem je asistirao Frimpong. Zanimljivo da je Elyounoussi ušao samo osam minuta prije nego što je postigao pobjednički pogodak.

Celtic će u play-offu Evropske lige za ulazak u grupnu fazu igrati protiv boljeg iz meča između našeg Sarajeva i podgoričke Budućnosti. Trenutno je poluvrijeme u Zenici, a rezultat je 1:1.