Primera
0

VIDEO / Celta i Barcelona bez pobjednika, Messijev rekord

Nogometaši Barcelone nisu uspjeli slaviti ove subote na gostovanju u Vigu. Ogled Celte i uvjerljivo vodeće ekipe na tabeli, inače ogled 29. kola Primere, završio je bez pobjednika 2-2.

Bila je to tek peta utakmica ove sezone u kojoj Barcelona nije pobijedila (tri remija i dva poraza). I dok je Barcelona sigurna na vrhu i bodovi joj nisu bili prijeko potrebni, Celti ovaj remi itekako mnogo značio u borbi za opstanak.

I dok Barcelona nije uspjela slaviti, uspio je barem do rekorda stići Lionel Messi. Argentinac je u 73. minuti lijepo plasirao loptu u domaću mrežu za tadašnjih 2-1, a time je postao drugi igrač u historiji Primere koji je unutar jedne sezone postigao pogodak baš svim klubovima lige. Prije Messija takvo što je uspio napraviti još samo - Cristiano Ronaldo.

Činilo se da je taj Messijev pogodak u 73. minuti, inače njegov već 43. u Primeri (!) dovoljan za tri boda gostiju, no dvije minute prije kraja je Borja Oubina odlično glavom naciljao suprotni ugao Barcelonine mreže i postavio konačnih 2-2.

Primera, 29. kolo: Celta - Barcelona 2-2 (Natxo Insa 38, Borja Oubina 88 / Tello 43, Messi 73) Rayo Vallecano - Malaga 1-3 (Piti 31-11m / Weligton 21, Julio Baptista 55, Morales 86)

Redoslijed: 1. Barcelona 77, 2. Real Madrid 61 (-1), 3. Atletico Madrid 60 (-1), 4. Malaga 47, 5. Real Sociedad 47 (-1)...