181

Čelik s igračem manje slavio 2:0 protiv Širokog u Kupu

Piše: Am. Dž.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Odigrana je i utakmica polufinala Kupa BiH između Čelika i Širokog Brijega, a domaćini su slavili 2:0 i pored toga što su većim dijelom utakmice imali igrača manje na terenu.

Široki Brijeg je po otvaranju utakmice zaprijetio preko Džidića, a zatim i preko Wagnera čiji udarac škaricama odlazi pored gola. Čelik je uzvratio preko Bašića, ali golman Širokog Brijega Soldo je bio siguran.

Domaći su nastavili sa napadima. Simić sjajno uposlio Mešanovića koji izlazi sam pred golmana gostiju, ali nema gola.

U 19. minuti zbog prekršaja nad Wagnerom igrač domaćih Čović je dobio crveni karton. I pored toga što su ostali s igračem manje Čelik je prvi poveo i to u 27. minuti. Bajraktarević je sjajno centrirao, a Barać glavom matirao Soldu.

Samo dvije minute poslije Čelik je udvostručio svoju prednost. Bašić je odlično uposlio Mešanovića, koji je rutinski pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu Čelik je nastavio sa dobrom igrom, a prvi je zaprijetio Bajraktarević. Isti igrač je u 72. minuti imao sjajnu šansu, ali Soldo brani. Široki Brijeg je uzvratio preko Kordića čiji je gol poništen zbog ofsajda.

Široki Brijeg je držao loptu više u svom posjedu, ali je Čelik uspješno sačuvao prednost.

Revanš susret će se odigrati 16. aprila u Širokom Brijegu.