0

Bundesliga: Frankfurt i Hertha podijelili bodove na Commersbank Areni

Zanimljivu utakmicu danas su na Commersbank Areni u Frankfurtu odigrali domaći Eintracht i Hertha, a nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 1:1 čime zadovoljniji mogu biti gosti, iako su tokom meča propustili nekoliko izglednih prilika za pogodak.

Domaći tim je u vodstvo došao u 22. minuti preko Meiera nakon asistencije Russa. Hertha je do poluvremena mogla izjednačiti, a najbolje prilike pred domaćim golom propustio je Vedad Ibišević. Reprezentativac BiH je u 13. minuti promašio kolosalnu priliku, da bi u nastavku akcije nakon kornera pogodio prečku domaćeg gola.

Gosti su u nastavku ipak uspjeli postići pogodak vrijedan jednog boda. Strijelac je bio Darida osam minuta prije kraja. Hertha je ostala na šestom mjestu sa 11 bodova, dok je Frankfurth deveti sa dva boda manje. Vedad Ibišević je na terenu proveo svih 90 minuta.