Serie A
46

Brozović u finišu utakmice spasio Inter od novog kiksa, Džeko igrao do 68. minute

Nogometaši Intera pobijedili su na stadionu Giuseppe Meazza u šestom kolu Serije A ekipu Torina rezultatom 1:0 te su se ovim trijumfom probili na treće mjesto na tabeli italijanskog prvenstva.

Inter, za koji je od prve minute igrao kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko, imao je nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, ali su u završnici suviše komplikovali i bili neprecizni pa se mreže nisu tresle.

Torino je s druge strane bio potpuno bezopasan u prvih 45 minuta, ali se probudio u drugom poluvremenu gdje su u nekoliko navrata mogli šokirati domaće. Posebno se istakao Interov golman Handanović s nekoliko odličnih intervencija.

I Inter je napadao žestoko, a do zasluženog gola i pobjede došao je minut prije kraja utakmice kada je Brozović postigao pogodak nakon sjajnog proigravanja Barelle.

Džeko je igrao do 68. minute u pobjedničkom timu.

Inter se večerašnjom pobjedom probio na treće mjesto Serije A, dok je Torino pao na sedmu poziciju. U narednom kolu Inter gostuje Udineseu, dok će Torino ugostiti Sassuolo.