Prvenstvo Južne Amerike
0

Brazil otvorio Copa Americu pobjedom protiv desetkovane Venecuele

Branitelji naslova južnoameričkog prvaka Brazil uspješno je sinoć otvorio Copa America trijumfom 3:0 nad Venezuelom, dok su u drugom meču prvog dana Kolumbijci pobijedili Ekvador sa 1:0.

Pogotke za domaćina ovogodišnjeg turnira postigli su Marquinhos nakon kornera u 23., Neymar iz jedanaesterca u 64. i Gabriel Barbosa u 89. minuti.

Inače, Venezuela je nastupila desetkovana nakon što je na koronavirus bilo pozitivno osam igrača pa je u reprezentaciju bilo pozvano 15 novih nogometaša neposredno prije početka Cope.

Kolumbija se osvetila Ekvadoru za visoki poraz u novembru prošle godine (1:6) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine i pobijedila u uvodnoj utakmici ovog prvenstva.

Jedini strijelac bio je Edwin Cardona koji je u 42. minuti volejom u Pantanal Areni zabio gol za konačnih 1:0.

Takmičenje se nastavlja danas mečevima iz grupe A u kojima će prvu utakmicu na turniru igrati Argentina i Čile te Paragvaj i Bolivija.