Bundesliga
0

Borussia (D) – Borussia (M) 3- 0

U dvoboju dvije Borussije u 25. kolu Bundeslige, domaća iz Dortmunda pobijedila je goste iz Mönchengladbacha s 3-0.

Ekipa iz Dortmunda u zadnjih pet kola je pretrpjela četiri poraza, ali je ovoga puta bila na visini zadatka. Dvostruki strijelac za domaćine bio je egipatski 28-godišnji reprezentativac Mohamed Zidan, u 54. i 70. minuti. Oba gola zabio je lijevom nogom, a bio je i asistent Großkreutzu u 13. minuti za prvi gol domaćina.

S ova dva gola, Zidan je stigao do brojke od pet golova ove sezone u Bundesligi. Isto tako, valja istaknuti da je sedmicu zaključio s tri gola, budući da je bio strijelac jedinog pogotka za egipatsku reprezentaciju u porazu ode Engleske na Wembleyju prošle srijede 3-1 u prijateljskoj utakmici.

Obje Borussije zadržale su pozicije koje su imale i uoči međusobnog ogleda. Dortmundska je peta, sada s 42 boda, a ona iz Mönchengladbacha na 12. mjestu s 30 bodova.

Bundesliga, 25. kolo:

Köln - Bayern 1-1 (Podolski 32 / Schweinsteiger 58) Eintracht - Schalke 1-4 (Meier 52 / Matip 12, Howedes 15, Rakitić 81, Kuranyi 89) Freiburg - Hannover 1-2 (Abdessadki 70 / Elson 63, Bruggink 73) HSV - Hertha 1-0 (Jansen 40)

Werder - Stuttgart 2-2 (Almeida 75, Frings 81 - 11m / Pogrebnjak 15, Khedira 42) Wolfsburg - Bochum 4-1 (Džeko 60, 80 - 11m, Martins 75, Santana 90 / Freier 28) Borussia (D) - Borussia (M) 3-0 (Großkreutz 13, Zidan 54, 70)