Le Championnat
0

Bordeaux uzeo nova tri boda

Nogometaši Bordeauxa teškom su mukom na svom Jacques Chaban-Delmas stadionu pobijedili Le Mans, 15-plasiranu momčad francuske lige, 3-2...

Tom su pobjedom ostali u utrci za naslov francuskog prvaka s Marseilleom dva kola prije kraja prvenstva. Pred sastavom s Velodromea imaju tri boda prednosti ali i utakmicu više. Marseille u nedjelju na svom stadionu dočekuje Lyon.

Le Mans je poveo golom Anthonyja Le Talleca (24), nekoć jednoga najtalentiranijih kadeta i juniora na svijetu, u 24. minuti. Akciju za izjednačenje počeo je nabacivanjem iz kornera u 38. minuti Gregory Sertić, koji je igrao sve do 90. minute utakmice. Na asistenciju Gourcuffa na 1-1 izjednačio je Marokanac Chamakh svojim 12. prvenstvenim golom.

Gourcuff je potom u 45. minuti sam zabio za vodstvo domaćih, a nakon novog pogotka Le Talleca, omogućio je Planusu gol odluke. Lopta se od stative odbila na nogu strijelcu poslije odličnog udarca najboljeg igrača domaćih s dvadesetak metara.

Gourcuffu je to bio također 12. gol u prvenstvu. Za gol je asistirao sad već u deset navrata.

Le Championnat, 36. kolo:

Bordeaux – Le Mans 3-2 (Chamakh 38, Gourcuff 45, Planus 76 / Le Tallec 24, 55)

Saint-Etienne – Toulouse 2-2 (Bayal Sall 34, Ilan 73-11m / Sissoko 66, Gignac 89)

Lorient – Le Havre 1-1 (Vahirua 62 / Diallo 11)

Monaco – Valenciennes 1-1 (Park 6 / Audel 61)

Grenoble – Nancy 0-0

Caen – Sochaux 2-0 (Savidan 77, 90)

PSG – Auxerre (kasnije)

Redoslijed: 1. Bordeaux 74, 2. Marseille 71 (-1), 3. Lyon 64 (-1), 4. PSG 63 (-1), 5. Toulouse 60...