Prvi duel 1/16 finala
14

Borac se prvi plasirao u osminu finala Kupa BiH, Krupa nemoćna protiv tima iz Banje Luke

K. H.
Nogometaši Borca prvi su učesnici osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine u nogometu nakon što su danas u prvom susretu 1/16 finala pobijedili Krupu rezultatom 3:1.
Tim iz Banje Luke u vodstvo je stigao u 28. minuti kada je strijelac bio Kulašin, a devet minuta nakon toga u strijelce se upisao i Lukić koji je pogodio za 2:0.

Da Borac neće imati problema u ovom susretu bilo je jasno nakon pogotka koji je postigao Zakarić za 3:0, a konačnih 3:1 postavio je Redžić tri minute nakon toga.

Do kraja susreta rezultat se nije promijenio, iako je bilo opasnih situacija pred jednim i drugim golom, pa je Borac upisao pobjedu i osigurao plasman među 16 najboljih ekipa u najmasonijem bh. nogometnom takmičenju.

Svi ostali mečevi 1/16 finala igraju se u srijedu, a svakako da najviše pažnje privlači duel starih rivala Čelika i Sarajeva koji se igra na stadionu Bilino Polje od 18 sati.