11

Borac savladao Slaviju i pobjegao iz zone za ispadanje

U posljednjoj utakmici 29. kola BHT Premijer lige Borac je na svom terenu rezultatom 2:1 savladao Slaviju.

Ovo su jako važna tri boda za Borac koji se bori za opstanak i koji je ovom pobjedom pobjegao iz zone za ispadanje. Uz to, Banjalučani sada imaju niz od tri utakmice bez poraza pri čemu su upisali dvije pobjede.

Na drugoj strani, Slavija je upisala osmu utakmicu bez pobjede. U tih osam mečeva tim iz Istočnog Sarajeva upisao je pet poraza.

Borac je poveo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena preko Radinovića, ali je stvari na početak vratio Marušić u 66. minuti. Konačnih 2:1 i velika tri boda Borcu je donio Marjanović u 81. minuti.

U narednom kolu koje se igra u srijedu Borac gostuje Širokom Brijegu, a Slavija dočekuje Radnik iz Bijeljine.