Postupio po pravilima
311

Bilbija pokazao javnu opomenu nogometašu Maccabija nakon što je proslavio gol sa zastavom Izraela

E. K.
Dan Biton proslavio pogodak ogrnut izraelskom zastavom (Foto: mbl.is/Kristinn Magnússon)
Bosanskohercegovački sudija Luka Bilbija danas je debitovao u grupnoj fazi evropskih takmičenja i to na utakmici Breidablika i izraelskog Maccabija iz Tel Aviva.
Bilbija je na scenu stupio u 37. minuti susreta kada je pokazao žuti karton nogometašu izraelskog sastava Danu Bitonu.

Biton je doveo Maccabi u vodstvo u 35. minuti susreta, a pogodak je proslavio ogrnut izraelskom zastavom na što je reagovao Bilbija.

Bh. arbitar je postupio po pravilima i pokazao mu javnu opomenu.

Inače, Maccabi je slavio pobjedu rezultatom 2:1, a strijelci za Maccabi su bili Dan Biton i Eran Zahavi dok je jedini pogodak za domaći sastav postigao Gisli Eyjolfsson.

Maccabi je trenutno prvoplasirani u grupi B sa 12 osvojenih bodova iz pet odigranih utakmica dok je Breidablik posljednji na tabeli.