42

BHT Premijer liga: Željezničar, Čelik i Slavija slavili u gostima

Sloboda-Zrinjski (Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Šest utakmica BH Telecom Premijer lige odigrano je danas s početkom u 16:30 sati, uz neizvjesne posljednje minute.

Zabilježene su dvije pobjede domaćina, tri pobjede gostiju i jedan remi.

Željezničar je pred sam kraj utakmice osigurao pobjedu nad Drinom iz Zvornika, koja je od 64. minute igrala sa 10 igrača, nakon crvenog kartona za Uzelca. Izabranici Admira Adžema poveli su eurogolom Bajića, koji je pogodio makazicama, da bi Kostić donio izjednačenje. Neriješen rezultat bio je sve do 86. minute, kada se za pobjedu Plavih s Grbavice pobrinuo Tomić.

U gostima je slavila i Slavija, koja je savladala Zvijezdu u Gradačcu, a tri gola na ovoj utakmici pala su u posljednjih pet minuta. Čelik je slavio protiv Mladosti čiji je igrač Jevtić "pocrvenio" u 41. minuti.

Sloboda je prekinula crni niz pobjedom nad Zrinjskim na Tušnju.

U 20 sati počinje susret između Borca i Širokog Brijega, a u nedjelju je meč Sarajeva i Travnika na Koševu.

BHT Premijer liga, 6. kolo:

Drina Zvornik - Željezničar 1:2 Mladost - Čelik 1:2 Vitez - Radnik Bijeljina 1:0 Sloboda - Zrinjski 1:0 Velež - Olimpic 1:1 Zvijezda - Slavija 1:3