Ruska Premier liga
0

Bh. nogometaš Mersudin Ahmetović presudio CSKA-u

Mersudin Ahmetović
Mersudin Ahmetović, 25-godišnji bh. nogometaš, presudio je u 9. kolu ruske Premier lige moskovskom CSKA-u. Njegovim pogotkom Rostov je slavio 1-0.

U 68. minuti je Ahmetović postigao pogodak vrijedan tri boda, a situacija je za domaćina ovog ogleda postala još komotnija u 83. minuti kada je igrač CSKA Semberas dobio drugi žuti karton.

Prije ovog nastupa CSKA je tri puta u prvenstvu ove sezone gostovao i tri puta pobijedio, no prizemljio ih je Ahmetović svojim, već, četvrtim pogotkom sezone. Time je Ahmetović trenutno na diobi trećeg mjesta liste strijelaca.

Branitelj naslova, Rubin Kazan, je s minimalnih 1-0 pobijedio Sibir Novosibirsk. Strijelac jedinog pogotka bio je Kolumbijac Christian Tello Noboa.

Ruska Premier liga, 9. kolo:

Rostov - CSKA Moskva 1-0 (Ahmetović 68) Tom Tomsk - Terek Grozni 2-1 (Kornilenko 22-11m, Dzuba 85 / Asildarov 47) Rubin Kazan - Sibir Novosibirsk 1-0 (Noboa 52)