Ponovo među stativama
65

Begović fenomenalnom intervencijom odveo Everton u narednu fazu FA Cupa

Trenutak Asmirove intervencije (Foto: Screenshot)
Nogometaši Evertona plasirali su se šesnaestinu finala FA Cupa nakon što su poslije produžetaka podijelili Hull rezultatom 3:2, a velike zasluge za ovaj trijumf pripadaju bh. golmanu Asmiru Begoviću.

Domaći su odlično otvorili utakmicu i poveli već u prvoj minuti preko Smitha. Ipak, do odlaska na odmor Everton je preokrenuo rezultat golovima Graya i Gomesa pa je rezultat prvog poluvremena bio 1:2.

U izjednačenom drugom poluvremenu Hull se bolje snašao i u 71. minuti preko Longmana došao do izjednačenja i produžetaka.

Everton u novo vodstvo dolazi u 99. minuti golom Townsenda, a ključni detalj dogodio se u 110. minuti kada je Begović fenomenalno intervenisao nakon jednog od kornera domaćih. Sačuvao je svoju mrežu u najboljoj prilici Hulla za izjednačenje i tako donio svom timu plasman u narednu rundu takmičenja.

Inače, Begović je nakon dugo vremena stao među stative od prve minute za ekipu Evertona.