Bundesliga
0

Bayern prvi na tabeli, HSV idalje bez pobjede

Nogometaši HSV-a pali su na bundesligaško začelje nakon što su u srazu četvrtog kola pred svojim gledateljima izgubili od dotadašnjeg "fenjeraša" Kölna 4-3.

Mladen Petrić doveo je domaću ekipu u vodstvo u 11. minuti. Gosti su potom preokrenuli razultat na 2-1, domaći potom na 3-2, da bi Christian Clemens i Kevin McKenna golovima u 84. i 88. minuti donijeli prvu prvenstvenu pobjedu Norvežaninu na Kölnovoj klupi, Staleu Solbakkenu.

HSV je i dalje bez bundesligaške pobjede od 19. marta, kada je trener Michael Oenning debitirao 6-2 domaćom pobjedom upravo nad Kölnom. Otad je prošlo sad već 11 utakmica, a HSV je na dnu bundesligaške tabele prvi put nakon 4,5 godine.

Strijelac jednog pogotka za HSV bio je debitant u ekipi, srbijanski stoper Slobodan Rajković.

Nogometaši Bayerna dokazali su da se i dalje dižu u formi sigurnom 3-0 pobjedom na gostovanju kod Kaiserslauterna, kojom su izbili na prvo mjesto tabele. Trostruki strijelac za goste bio je Mario Gomez, pri čemu je dva puta bio uspješan iz 11-erca (drugi put iz drugog udarca, nakon što mu je golman Trapp obranio prvi). Oba penala iznudio mu je Thomas Müller, također asistent za treći pogodak saigrača iz reprezentacije.

Gomez se na prvom mjestu liste strijelaca sa četiri pogotka izjednačio s Freiburgovim Senegalcem Papissom Dembom Cisseom, koji je u domaćoj pobjedi (3-0) nad ponovno razočaravajućim Wolfsburgom upisao sam jednu asistenciju.

Ekipa Felixa Magatha upisala je treći poraz zaredom nakon startnog slavlja u Kölnu.

Bundesliga, 4. kolo: HSV – Köln 3-4 (Petrić 11-11m, Rajković 59, Son 62 / Chichi 21, Novakovič 49, Clemens 84, McKenna 88) Kaiserslautern – Bayern 0-3 (Gomez 37-11m, 55-11m, 69) Hoffenheim – Werder 1-2 (Firmino 37 / Arnautović 38, Rosenberg 83) Nürnberg – Ausburg 1-0 (Esswein 76) Freiburg – Wolfsburg 3-0 (Barth 30, Jendrišek 40, Makiadi 59)

Kasnije: Bayer – Borussia D.

1.  FC Bayern München		4	3	0	1	9-1	+8	9

2.  SV Werder Bremen		4	3	0	1	9-5	+4	9

3.  VfL Borussia Mönchengladbach		3	2	1	0	6-2	+4	7

4.  Hannover 96		3	2	1	0	5-3	+2	7

5.  FC Schalke 04		3	2	0	1	9-6	+3	6

6.  Borussia Dortmund		3	2	0	1	5-2	+3	6

7.  1. FSV Mainz 05		3	2	0	1	6-5	+1	6