15

Bayern ponovo ubjedljiv, iznenađujući poraz Leverkusena

Nezaustavljivi Bayern (Foto: EPA)
Nezaustavljivi Bayern (Foto: EPA) (Foto: EPA)
Danas je odigrano još pet utakmica 12. kola Bundeslige. Uvjerljivu pobjedu ponovo je upisao Bayern iz Minhena, dok su Leverkusen, Wolfsburg i Gladbach neočekivano kiksali.

Bayern je na Allianz Areni već u prvom poluvremenu završio posao protiv Stuttgarta. Tim Pepa Guardiole još jednom je pokazao koliko su dominantni u Bundesligi i ovo im je 11. pobjeda u 12 odigranih utakmica pri čemu su upisali jedan remi.

U 11. minuti Robben je načeo mrežu Tytona, a samo šest minuta kasnije Douglas Costa je povisio na 2:0. U finišu prvog poluvremena, tačnije u 37. minuti u strijelce se upisao i Lewandowski da bi konačnih 4:0 u 40. minuti postavio Muller.

Muller je tako postigao pet od posljednjih 11 golova Bayerna u svim takmičenjima, a meč je obilježio povratak Holgera Badstubera koji je zaigrao nakon 200 dana bez zvanične utakmice.

Bayern je u ovom meču upisao novi rekord Bundeslige. Naime, u prvom poluvremenu su uputili 23 šuta prema golu Stuttgarta i time postavili novi rekord lige.

U redovima gostiju do 63. minute igrao je bh. reprezentativac Toni Šunjić.

Iznrenađenje je priredio Köln koji je sa 2:1 u gostima slavio nad Bayerom iz Leverkusena. Köln je poveo već u 17. minuti preko Maroha da bi u 33. Chicharito svojim četvrtim pogotkom u Bundesligi donio izjednačenje.

Nakon osam minuta igre u drugom poluvrmenu Bayer je ostao sa igračem manje nakon što je Papadopoulos dobio direktan crveni karton. To je grčkom reprezentativcu četvrti crveni karton u samo 87 utakmica Bundeslige. Konačnih 2:1 postavio je ponovo Maroh u 72. minuti.

Bez golova su odigrali Borussija M'gladbach i Ingolstadt čime je Borussija prekinula niz od šest uzastopnih pobjeda u Bundesligi. Gladbach je od 86. minute igrao sa igračem manje pošto je nakon dva žuta kartona isključen Xhaka.

Drugi meč bez golova odigrali su Hoffenheim i Frankfurt. U redovima domaćih 90 minuta je odigrao naš reprezentativac Ermin Bičakčić.

Još jedno iznenađenje gledali smo u Mainzu gdje je domaćin sa 2:0 srušio Wolsfburg kojem je posao otežao Draxler tako što je u 13. minuti dobio direktan crveni karton.

Golove za Mainz postigli su De Blasis u 31. i Malli u 75. minuti.

Rezultati 12. kola Bundeslige:

Hannover - Hertha 1:3 (Kiyotake - Kalou hattrick) Bayern - Stuttgart 4:0 (Robben, Costa, Lewandowski, Muller) Hoffenheim - Frankfurt 0:0 Borussija M'gladbach - Ingolstadt 0:0 Mainz - Wolfsburg 2:0 (De Balsis, Malli) Leverkusen - Köln 1:2 (Chicharito - Maroh dva puta)