Česi nemoćni u Minhenu
2

Bayern deklasirao slabašni Plzen u Ligi prvaka i već stigao nadomak nokaut faze

Ekipa Bayerna deklasirala je Viktoriju Plzen u meču 3. kola grupne faze Lige prvaka rezultatom 5:0 i tako došla do maksimalnog trećeg trijumfa u isto toliko odigranih mečeva u grupi u kojoj još nastupaju Inter i Barcelona.

Bayern je sjajno otvorio meč i već u sedmoj minuti preko Sanea došao u vodstvo od 1:0, a nedugo nakon toga, tačnije u 13. minuti, Gnaby postiže drugi gol za svoj tim i tako im donosi već tada veliku prednost.

Da Bayern u ovom susretu sigurno neće imati problema pobrinuo se Mane golom u 21. minuti, a do kraja prvog poluvremena Bayern je uspio postići još jedan gol i to preko Musiale u 36. minuti, no on je nakon VAR intervencije poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Četvrti gol za Bayern postigao je Sane u 51. minuti, a konačnih 5:0 postavio je Choupo-Moting golom u 59. minuti.

Do kraja susreta rezultat se nije promijenio, a Bayern je tako stigao do maksimalne treće pobjede u isto toliko odigranih utakmica u grupnoj fazi Lige prvaka.

S druge strane, za Plzen je ovo treći poraz. U drugom meču ove grupe večeras će se u Milanu sastati Inter i Barcelona.

Rezultat i strijelci:

Bayern - Viktoria Plzen 5:0 (Sane 7', 51', Gnabry 13', Mane 21', Choupo-Moting 59')