Greška VAR-a ili ne?
96

Barceloni je sinoć poništen gol zbog ofsajda, a svi se pitaju samo jedno: Zašto?

E. B.
Nogometaši Barcelone su sinoć pobijedili Las Palmas rezultatom 1:0 u 30. kolu španske La Lige, no jedan detalj s utakmice je ostavio u čudu sve njihove navijače.

Igrala se 19. minuta susreta kada je Raphinha pogodio mrežu gostiju, no pogodak je nakon intervencije VAR-a poništen zbog ofsajda.

Lopta je upućena ka Lewandowskom koji nije bio u ofsajdu, a nakon što je on izgubio duel sa jednim defanzivcem Las Palmasa lopta je došla do Raphinhe koji je pospremio u mrežu.

[TWITTER]1774172614019141986[/TWITTER]

VAR je poništio pogodak jer se Raphinha nalazio u ofsajd poziciji u trenutku kad je lopta upućivana ka Lewandowskom, a sudije su procijenile da se on aktivirao iz nedozvoljene pozicije kada je defanzivac Las Palmasa oduzeo loptu Lewandowskom.

Nakon ove odluke jasno je da navijači Barcelone smatraju kako su žestoko oštećeni, no jedina utjeha im je to što je upravo Raphinha u 59. minuti postigao gol glavom nakon ubačaja Felixa koji im je donio tri boda.