Kup kralja
0

Barcelona sigurnija od Reala

Nogometaši Barcelone pobijedili su kao gosti u prvoj utakmici 1/16 finala Španskog kupa kralja kod trećeligaša Ceute 2-0.

Strijelci pogodaka za kombinovanu ekipu Josepa Guardiole bili su Maxwell u 16., te Pedro u 25. minuti. Brazilcu je to bio premijerni pogodak u dresu Barcelone. Stigao je u ljeto 2009. iz Intera.

Imala je Barcelona još pregršt prilika, ali su se njeni napadači, posebno Bojan Krkić, propisno ispromašivali.

Od standardnih prvotimaca je na teren Guardiola izveo tek strijelca Maxwella, Seydoua Keitu, a od povremenih Pedra i Mascherana.

U 30. minuti utakmice rame je povrijedio, a možda i iščašio, Barcelonin 22-godišnji veznjak Jeffren Suarez.

Uzvrat se igra za dvije sedmice na Nou Campu.

Kup kralja, 1/16 finala:

Real Murcia (3. liga) – Real Madrid (1.) 0-0 Ceuta (3.) – Barcelona (1.) 0-2 (Maxwell 16, Pedro 25)