Ispraćeni zvižducima
228

Barcelona priredila veliko razočarenje na startu sezone, Xavi nije dao šansu Pjaniću

H. H.
Barcelona je pružila blijedu partiju na početku sezone (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Barcelone priredili su veliko razočarenje svojim navijačima na otvaranju nove sezone La Lige odigravši neriješeno na Nou Campu protiv Rayo Vallecana rezultatom 0:0.

Očekivala se lagana pobjeda silno pojačanih Katalonaca, ali umjesto toga gosti su sasvim zasluženo odnijeli vrijedan bod.

Barca je dominirala u posjedu, ali teško je stvarala šanse, a najbliži vodstvu bili su gosti koju su u 45. minuti imali zicer preko Garcije, ali Ter Stegen je sjajno odbranio.

Rayo je mogao šokirati Barcu u 52. minuti kada je Camello izašao sam pred golmana Barcelone, ali je šutirao pored gola iz čiste situacije. Barca je do kraja napadala, a najbliža golu bila je u 82. minuti kada je Lewandowski odlično šutirao lijevom nogom, ali lopta je prohujala pored gola.

U 93. minuti Busquets je dobio direktan crveni karton, ali do kraja je ostalo 0:0 i razočarani navijači Barcelone izviždali su svoje igrače na kraju utakmice.

Trener Barcelone Xavi Hernandez nije dao priliku za igru našem Miralemu Pjaniću koji je s klupe odgledao utakmicu.

Barcelona će u narednom kolu gostovati Real Sociedadu, a Rayo Vallecano dočekuje Espanyol.