Prijateljski meč
15

VIDEO / Barcelona nakon penala slavila protiv Uniteda

Velikani evropskog nogometa, Manchester United i Barcelona, odigrali su u švedskom Göteborgu prijateljsku utakmicu čijih je osnovnih 90 minuta završilo rezultatom 0-0. Nakon pucanja penala slavili su Katalonci.

Oba su trenera na stadion Ullevi izvela vrlo jake postave. Za United je nakon duge pauze zbog povrede ponovno zaigrao kapiten Nemanja Vidić, dok se u Barcelonin sastav vratio također oporavljeni kapiten Carles Puyol. Drugi oporavljenik David Villa ipak nije zaigrao.

Barcelona je, već uobičajeno, dominirala i stvorila više prilika u prvom dijelu, ali je u 44. minuti Cristian Tello srušio u kaznenom prostoru Nanija i sudija je pokazao na bijelu tačku. Loš udarac Waynea Rooneyja lako je, međutim, odbranio Victor Valdes.

Golova nije bilo ni u nastavku, a kako bi utakmica ipak dobila pobjednika, pristupilo se izvođenju penala, ali samo u tri serije. Nani i Ashley Young su promašili u prve dvije serije, dok su Xavi i Gerard Pique bili precizni i pobjedu je ugrabila ekipa Tita Vilanove.