3

Bajić donio vrijedu pobjedu Ascoliju na gostovanju protiv SPAL-a

H. H.
Slavlje Bajića nakon postignutog gola (Foto: Ascoli Calcio 1898 FC SpA)
U 34. kolu italijanske Serije B, Ascoli je kao gost pobijedio SPAL rezultatom 2:1, a junak meča bio je bosanskohercegovački napadač Riad Bajić.

Domaći tim je poveo preko Mattije Valotija u 26. minuti, a Ascoli je izjednačio golom Abdelhamida Sabirija u 42. minuti.

Odluka je pala u nastavku, kada je Bajić u 53. minuti sjajno ispratio centaršut D’Orazia i udarcem glavom pogodio je za 2:1 i važan trijumf svog tima.

Ascoli je tako produžio nadu da se može domoći opstanka jer četiri kola prije kraja ima 37 bodova i trenutno se nalazi na 16. poziciji na tabeli.

Bajiću je ovo bio deveti ligaški pogodak u sezoni, a upisao je i jednu asistenciju. Podsjetimo, povremeni Zmaj je u Ascoli stigao na posudbu iz Udinesea.