La Liga
23

Atletico rutinski pobijedio Huescu i nastavio koračati prema tituli

N. K.
Nogometaši Atletica pobijedili su ekipu Huescu rezultatom 2:0 u okviru 31. kolu La Lige pa se ekipa iz Madrida s nova tri boda odvojila na vrhu tabele ispred Reala s tri boda prednosti.

Domaći su poveli golom Angela Corree u 39. minuti kada je Marcos Llorente probio desnu stranu i ubacio Argentincu koji se majstorski izborio za udarac i uspio uz pomoć bloka poslati loptu u mrežu gostiju.

Atletico trijumf potvrđuje deset minuta prije kraja meča golom Yannicka Carrasca koji je zabio nakon nove asistencije Llorentea.

VAR je potom provjeravao pogodak zbog potencijalnog ofsajda, ali ispostavilo se da je sve regularno.

Atletico u narednom kolu u nedjelju gostuje u Bilbau kod Athletica, dok Huesca isti dan dočekuje Getafe u direktnoj borbi za ostanak u ligi.